Bílé víno

Bílé víno se hlavně vyrábí z bílých hroznů (v některých případech dokonce i z růžových, červených nebo modrých hroznů, např. tzv. klaret). Výrobou bílých vín se zabývají většina vinařství z Moravy a celého světa. Konkrétně moravská bílá vína převažují nad červenými víny v rámci počtu vyrobených lahví vína v ročníku. Při výrobě bílých vín se rmut, což jsou hrozny zbavené jadérek a stopek, lisuje co nejrychleji, aby se docílilo jejich lákavé světle žluté až slámové barvy. Většina bílých vín je vyrobena pro okamžitou spotřebu, existují ale i bílá vína vhodná v archivaci (např. kvalitní moselské Ryzlinky nebo bílá bariková vína). Všechna bílá vína se chladí a podávají se při ideální teplotě 5 – 10 °C.

K čemu je vhodné bílé víno?

Nejlepší kombinace bílého vína a pokrmu neexistuje. K čemu bychom vám ale doporučili bíle víno, je za nás určitě ryba, zralé sýry, k vaření pokrmů nebo jen k posezení s přáteli. Příležitostí k vychutnání si některého z našich bílých vín máte opravdu hodně. Vyberte si svého favorita od našich vinařů z Moravy nebo ze skvělých zahraničních vinařství.

Bílá vína podle cukernatosti 

Bílá vína se také rozdělují stejně jako červená vína, a to na sladká, polosladká, suchá a polosuchá:

  • suchá: obsahují nejméně zbytkového cukru, nejvýše 4 g cukru na 1 litr vína

  • polosuchá: vyrábí se převážně z aromatických odrůd, obsahují 4,1–12 g cukru na 1 litr vína

  • polosladká: obsah cukru je zde už větší, a proto jsou polosladká vína preferována ženami, obsahují 12,1–45 g cukru na 1 litr vína

  • sladká: vína vyrobena z velmi vyzrálých hroznů obsahující nejvíce cukru, a to minimálně 45 g cukru na 1 litr vína

Pálava - naše národní aromatická odrůda. Pálava je velmi oblíbenou a mezi milovníky moravského vína vyhledávanou odrůdou. Nejen proto, že skvěle chutná, Pálavské vrchy, podle kterých je pojmenovaná, jsou také krásnou destinací pro výlety i dovolené. Víno odrůdy Pálava typicky voní po mandarinkách. V chuti má víno také tóny zralých mandarinek, koření a slunce. Pálava vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau - proto si od obou svých rodičů nese to nejlepší: od Tramínu aromatičnost a od Mülleru Thurgau navíc ještě krásnou kyselinku. Proto Pálava nepůsobí fádně, i když se jedná o polosladké nebo sladké víno. V nabídce máme ale i suchou Pálavu z Pálavy.

Chardonnay - velmi rozšířená, univerzální a oblíbená odrůda. Donedávna byla číslem jedna v popularitě mezi víny. Dnes ji předběhl Ryzlink rýnský, takže je aktuálně na druhém místě, co do globální oblíbenosti mezi spotřebiteli. Pochází z Francie, konkrétně ze slavné vinařské oblasti Burgundsko. V chuti a vůni dominuje hebkost, tóny ovoce, oříšků a medu. Chardonnay vinaři školí a krášlí v dubových sudech. Na zámořských trzích se pravděpodobně s jiným, než s barikovým (oaked) Chardonnay nesetkáte. Slavné Chardonnay pochází ze Chablis, Chardonnay je také nejčastější odrůdou do kupáží v Champagne. 

Hibernal - poměrně mladá odrůda, která vznikla křížením odrůdy Seibel 7053 a Ryzlinku rýnského. Skvěle se páruje s pikantními asijskými pokrmy. Při ochutnání ucítíte mix ovocných tónů, typická je broskev. 

Sauvignon - celosvětově velmi oblíbená odrůda, pochází z Francie. Sauvignon může mít mnoho podob, nejčastěji ale voní po černém rybízu, černorybízových lístečkách a kopřivách. Skvěle se hodí k sýrům a rybám. Nejslavnější Sauvignon pochází z novozélandského Marlborough

Mezi další velmi vyhledávané odrůdy bílého vína patří DěvínSolarisIrsai OliverBlanc de Noirs (bílý sekt vyrobený z hroznů modrých odrůd, nejčasti Pinotu noir) nebo Muškát moravský a cuvée z bílých vín. Podívejte se na všechna naše bílá vína a vyberte si svého favorita.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.